Badania kliniczne zapewniają pacjentom dostęp do nowych form leczenia i co ważne diagnozowania schorzeń zanim metody te zaczną obowiązywać w danym kraju. Tak dynamiczny rozwój na tym polu w dziedzinie psychoneurologii szczególnie w tematyce choroby Alzheimera powoduje że każdy aktualnie diagnozowany i leczony z powodu tych schorzeń pacjent powinien móc na bieżąco korzystać z tej wiedzy.
Nasz pacjent nie ma czasu.
Stopniowo mamy dostęp do coraz nowszych technik obrazowania mózgu potwierdzających rozpoznanie choroby Alzheimera. Metody te długo nie będą dostępne powszechnie z powodu ich wysokiej ceny.
Do tej pory dysponowaliśmy tylko objawowo działającymi lekami w chorobie Alzheimera. Teraz mamy dostęp do leków przyczynowych, które w sposób immunomodulacyjny działają na etiologię choroby Alzheimera.
Dotychczas mogliśmy leczyć dopiero gdy choroba jest już w pełni rozwiniętych fazach. Teraz możliwe jest podjęcie diagnozy i prób leczenia w fazie bezobjawowej zanim pacjent straci zdolności do samodzielnego funkcjonowania.
Choroby neurozwyrodnieniowe czyli takie, które z powodów mechanizmów mających żródło wewnątrz organizmu człowieka słabo poddają się leczeniu i profilaktyce ze względu na nie do końca sprecyzowane mechanizmy bezpośrednio załączające proces wyrodnienia komórek. Dlatego wiedza na ten temat jest tak ważna w walce z tymi schorzeniami. Wobec dramatycznie wzrastającego wskaźnika demograficznego wydłużenia lat naszego życia problem ten staje się jednym z kluczowych dla naszego zdrowia.
Rekrutacja do nowych badań klinicznych jest otwarta. Zapraszamy do udziału w nich.
Badania skierowane do pacjentów z rozpoznaną łagodną i umiarkowaną postacią choroby Alzheimera.
Kto może wziąć udział w badaniu: